Tokat'ta Cumhuriyet Meydanı'na otopark mı yapılacak?

06.10.2023 - Cuma 16:59

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, otopark konusunda alternatifleri anlatırken bir basın mensubu yeniden yapılmak üzere boşaltılan Tokat Valilik binasının hemen önünde yer alan Cumhuriyet Meydanı'na bir otopark yapılma planı olup olmadığını sordu.

Otopark konusunda şehrin merkezinde Tokat Valilik Binasının yeniden yapılması gündemdeyken Valilik Binası önünde Cumhuriyet Meydanı'nın altına bir otopark olabilir mi? sorusu gündeme geldi. Bu düşünce Başkan Eroğlu'na iletildi. Başkan Eroğlu ise 2007 yılında dönemin belediye başkanı Adnan Çiçek zamanında onaylı bir proje olduğu bilgisini verdi. Eroğlu, "Şu anda projesi var ve projesi de onaylı. Yani Anıtlar Kurulu'ndan da onaylı proje proje onaylı bir proje var şu anda elimizde. Yani bu uygulanması tabii gerekiyor. Dediğiniz gibi eğer Valiliğimizin yaparken buna dahil olursa gayet güzel olur. Yoksa da biz düşüneceğiz onu ya belediye olarak biz yapmayı düşüneceğiz" dedi.

Ayrıca projede otopark giriş ve çıkışların Ziraat Bankası tarafı olduğu bilgisi paylaşıldı. 172 civarı bir araç kapasitesi olduğu da belirtildi.

YORUM YAZ