35 yıl sonra bir Yazıcıoğlu daha Tokat sokaklarında

06.10.2023 - Cuma 16:29

1984-1989 yılları arasında görev yaptığı Tokat'ı karış karış gezen Vali Recep Yazıcıoğlu'nun ardından tam 35 yıl sonra bu kez oğul Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, belediye başkan adayı olarak Tokat sokaklarında halkla kucaklaştı.

Halk arasında 'Süper Vali' olarak anılan Recep Yazıcıoğlu, milletle iç içe olması, sıra dışı tavırları, sıcaklığı, sportmen yönüyle sadece görev yaptığı yerlerde değil, tüm Türkiye'de vatandaşların sevgisini kazandı. Recep Yazıcıoğlu'nun vali olarak atandığı ilk görev yeri Tokat oldu. Yazıcıoğlu, 1984 yılında Tokat Valisi olarak göreve başladı. O dönemde Türkiye'nin en genç valisi unvanına sahip olan Yazıcıoğlu, yaklaşık 5 yıl burada görev yaptı. Hizmet anlayışıyla fark yaratan Yazıcıoğlu, ilk görev yerinde "Yılın Bürokratı" seçildi. 2003'te Denizli Valiliği görevine getirilen Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003'te Eskişehir- Ankara kara yolu üzerindeki Temelli Mahallesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Yaralanan Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003'te hayatını kaybetti.

Tokat halkı onu hiç unutmadı

Tokat halkının birgün bile unutmadığı Merhum Recep Yazıcıoğlu bu kez MHP'den Tokat Belediye Başkan adayı gösterilen oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ile bir kez daha anıldı. 26 Ocak'ta yapılan aday tanıtım toplantısının ardından seçim startını veren Aday Yazıcıoğlu bugün Pazar yerini gezdi esnafla tokalaştı. Halkın ilgisi yoğun olurken pazar gezisi fotoğrafları halka bir yandan da nostalji yaşattı. 1984-1989 yılları arasında görev yaptığı Tokat'ı karış karış gezen Vali Yazıcıoğlu'nun ardından tam 35 yıl sonra bu kez oğul Yazıcıoğlu Tokat sokaklarında halkla kucaklaştı.

Haber: Yakup Orakçı

YORUM YAZ