CHP’nin Tokat adayı Yazıcı: "Projelerimiz hazır"

06.10.2023 - Cuma 16:39

CHP Tokat Belediye Başkan Adayı Murat Yazıcı, beraberinde parti yetkilileri ile birlikte Tokat Haber 60 bürosunu ziyaret ederek Yakup Orakçı ile bir araya geldi.

CHP’nin Tokat’ta kendisini Tokat Belediye Başkan adayı olarak göstermesinin ardından seçim startını veren öndeki dönem CHP Tokat İl Başkanlarından Murat Yazıcı, seçim çalışmaları kapsamında Basın ziyaretlerinde bulundu. Burada adaylık süreci ve yaptığı proje çalışmalarından bahseden CHP Tokat Belediye Başkan Adayı Murat Yazıcı, “Ben Tokat'a çözüm demiyorum. Kendime çözüm bulmanın İdeolojisiyle hareket edip kendi yaşadığım problemleri çözersem zaten Tokat’ın da problemlerini çözmüş olurum” dedi. Murat Yazıcı, “Tokat’ta doğdum, burada büyüdüm. Karnımı bu şehirde doyuruyorum. Bu şehirde yaşadığım için bu şehrin sorunlarını biliyorum. Tıpkı sizler ne yaşıyorsanız, ben de bu şekilde aynı problemlerle büyüdüm. Hem ticari hayatımda aynı sıkıntılar yaşayarak geldim. Hem sosyal hayatımda sizlerin yaşadığı problemlerle birlikte yaşadım. Halkım ne yaşıyorsa bende onu yaşamadım. Daha doğrusu o yüzden ben Tokat'a çözüm demiyorum. Kendime çözüm bulmanın İdeolojisiyle hareket edip kendi yaşadığım problemleri çözersem zaten Tokat’ın da problemlerini çözmüş olurum dedim” diye konuştu.

"ALTI DOLDURULMUŞ HİZMETLER SUNACAĞIZ”

Buna yönelik projeler geliştirdiklerini söyleyen Yazıcı, “İnşallah halkımızla bir araya geldiğimizde onlara anlatacağımız şeyleri de modelleşmiş mühendislik anlamında altı doldurulmuş hizmetler olaraktan sunabilecek bir pozisyona getirdik. Açıklamamızın gecikmesin en büyük sebebi de oydu. Gittiğimiz her yerde neden bu kadar geciktiniz? Madem böyle bir hazırlığınız vardı dendi. Şimdi insanların karşısında ben Tokat’taki deprem riskinin önüne geçecek bir kentsel yapılanma, kentsel dönüşüm projesiyle geliyorum deyip o sözü orada bırakmak istemiyoruz. Yapacağımız projenin detaylarıyla insanlara sunabileceğimiz, maketlerine, modellerini karşısına dökebileceğimiz bir argümanımız olsun. “Ya işte trafik sorununu çözeceğim”. Neyini çözeceksin trafik sorununun? Bu şehrin trafik sorunu olduğunu yediden yetmişe herkes biliyor. Ama nasıl çözeceksin bunu bir anlat. Evet, önemli olan bu veya işte turizme yatırım çekecek. Nasıl çekeceksin? Amasya çekti başka şehirler çekti de sen nasıl çekeceksin? Bunları bize bir göster. Bunları hazırlayabilmek için birazcık ayağımızı sürdük. Onlar hazırlandı, ondan sonra da yola çıktık.” diye konuştu.

CHP Tokat Belediye Başkan Adayı Murat Yazıcı, proje tanıtım toplantısının ne zaman yapılacağına dair tarihin netleşmediğini ancak bir lansman hazırlığının sürdüğünü ve büyük kapsamlı bir toplantı hazırladıklarını belirtti.

Haber: Yakup Orakçı

YORUM YAZ