Yeni Musullu Göleti hayata geçiyor

06.10.2023 - Cuma 16:42

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan 31 Mart Yerel Seçimleri, Tokat’ta yapılan yatırımlar ve planlanan projeler ile diğer konularda değerlendirmelerde bulundu. Mustafa Arslan özellikle Gökdere Havzası tarafından yakından takip edilen Yeni Musullu Göleti’nin bu sene planlama ihalesinin yapılarak en kısa süre içinde hayata geçirileceğini belirtti.

AK Parti Tokat Milletvekili Tokat AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği halk gününde Tokatlı vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada Tokatlıların sorun ve problemlerini dinleyen Arslan daha sonra gündeme dair sorularını yanıtladı. Vekil Arslan halkın AK Parti’ye teveccühünün her geçen gün daha da arttığını, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında yoğun bir çalışma programı içinde olduklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek feraseti ile ülkemizde yapılan provokatör girişimlerin bir sonuca ulaşamayacağını, Tokat’ta başta tarımsal sulama yatırımları olmak konut projeleri, Çamlıbel Tüneli, Şehir Hastanesi gibi konularda da çalışmalarının hız kesmeden Tokat’a kazandırılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Mustafa Arslan ‘’AK Parti Merkez ilçe Başkanlığındayız. Hemşerilerimizle haftalık görüşmelerimizi yapıyoruz. Haftanın en az bir günü bizlerle görüşmek isteyen hemşerilerimizle her hafta Tokat’ta bir araya geliyoruz. Onları dinleyip onların istekleri, tarafları konusunda elimizden gelenleri yapmaya çalışıyoruz. İlgi alakada bir problem yok. Çok şükür hemşerilerimiz Ak Partiye ve kadrolarına gereken ilgiyi alakayı gösteriyorlar. Yerel seçimlerle ilgili çalışmalarımız başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız, il Merkezindeki adayımız Av. Eyüp Eroğlu’nu ilan etti. Türkiye’de ilk ilan edilen illerin arasındaydık. Belediye başkanımız 10 yıldır Tokat’ta büyük bir teveccüh kazandı. Bu dönemde de belediye başkan adayımız olan Eyüp Eroğlu’nun yüksek bir oy oranıyla seçileceğine inanıyoruz. Teşkilatlarımız hiç durmadan gece gündüz demeden ilan edildiği günden bu yana çok sıkı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Günde 8-10 program yaptığımız günler oluyor. İnşallah hemşerilerimizin hepsiyle tüm hemşeri gruplarıyla buradaki sivil toplum kuruluşlarıyla, kanaat önderleriyle, birebir mahallelerde, sokaklarda, kadın kollarımızda, gençlik kollarımızda ana kademeyle tüm teşkilatımızda, Belediye Başkanı adayımızla sıkılmadık el bırakmadan 31 Mart’a kadar çalışmaya devam edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

Mustafa Arslan ‘’Türkiye’deki bu barış ortamını bölmek isteyenler, parçalamak isteyenler Türkiye’nin geleceğine ilişkin hesabı olanlar çeşitli provokasyonlar yapıyorlar. İstanbul Sarıyer’de meydana gelen hadise de bu olaylardan birisi. Bilinçli olarak seçilmiş bir mekan bilinçli olarak yapılmış bir operasyon var. Türkiye’nin savunma sanayinde, ekonomide her alanda yükselişi, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Biz Türkiye’de nasıl provokasyon yaparız, insanları nasıl böleriz, Türkiye’ ye nasıl diz çöktürürüz diye bu tür operasyonları kurguluyorlar ama İçişleri Bakanlığı’mızın, Emniyet Genel Müdürlüğü’müzün yoğun çalışmasıyla katil zanlıları kısa bir sürede yakalandı. İnşallah adalete hesap verecekler. Bu tür provokasyonları önlemek için emniyet güçlerimiz, devlet görevlerimizin tamamı teyakkuz halinde çalışmaya devam ediyor. Çevremizde meydana gelen hadiseler bizi çok yakından ilgilendiriyor. Irak’ta, Suriye’de ve Libya’da meydana gelen hadiseler; Türkiye’nin kalkınma yoluyla ilgili Irak’la yaptığı anlaşmadan sonra sınır bölgelerimize yakın alanlarda 3 bölgelerimize saldırılar başladı. Yani bir el Türkiye’nin ilerlemesini önlemek için Türkiye’nin bölgedeki gücünü kırabilmek için hareket halinde inşallah bunlara fırsat vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek feraseti ile ülkemizde bu tür provokasyon yapmak isteyenler umduğunu bulamayacaklarıdır. Böylece ülkemizin içindeki terör oyunlarına fırsat vermeden ülkemizde insanlarımız daha güvenle, daha huzurla yaşayacağı bir Türkiye inşa etmek istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

Mustafa Arslan ‘’Geçen hafta bakanlıklarda milletvekillerimiz, belediye başkanımız da bir dizi ziyaretler yaptık. Bu hafta da bu ziyaretlere devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde de bakan ziyaretlerimiz olacak. Tokat’a bakanlarımızın teşvikleriyle burada bazı önemli hizmetlerin açılışını yapacağız. Bazı önemli yatırımların da temel atmalarını yapacağız. Kentsel dönüşümle ilgili ciddi bir çalışma yapacağız. Belediye başkanımız 3.000 konut inşa edeceğimizi açıkladı. Bu çok ciddi bir rakam. Buradaki konut sıkıntısına kira fiyatlarının artışına bir nebze çözüm olacak. Buradan bir müjdeyi vereyim size; Turhal sulamasının ihalesini cuma günü yaptık. Bölgemiz için çok önemli bir yatırım. Yaklaşık tutarı tahmini 3 milyar liranın üzerinde bir yatırım Turhal’dan Kemalpaşa köyümüze kadar olan kanal üzerindeki 44.000 arazinin tamamını sulayacağız. Tokat Kazova bölgesinin kapalı sulama projesini ihale etmiştik. Onun çalışmaları devam ediyor. Biter bitmez, orayı da ihale edeceğiz. Bu ve benzeri birçok sulama projemiz var… Hükümet konaklarıyla ilgili yatırımlarımız devam ediyor. Tokat merkezde valilik binasını ihale edeceğiz. Şehir hastanesi ile ilgili çalışmamız da devam ediyor. Yine devlet su işleri yatırımları kapsamında gölet ve baraj ihalelerimiz var. Bunların hepsini yakından takip ediyoruz. Yine Milli Eğitim bakanlığımızın takip ettiği okul ihalelerimiz olacak. Yakında okullarımızın ihalesini yapacağız. Tokat’ı turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için hem bakanlıkların nezdinde hem de diğer alanlarda çalışmalarımız devam ediyor. Ulaşımla alakalı Çamlıbel tüneli ile ilgili bir çalışmamız var. Onunla ilgili görüşmeler yaptık. Önümüzdeki günlerde de inşallah yapacağımız görüşmelerle olumlu bir haberi hemşerilerimizle paylaşmak istiyoruz. Yeni Musullu Göleti barajını da bu sene planlama ihalesini yapıyoruz. Planlama ihalesinden sonra hemen projesini ve inşaatını yaptırıp bir an önce oranında bölge halkına hizmet vermesi için hızlı bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Haber: Yakup Orakçı

YORUM YAZ