Eroğlu, TOKİ ile Tokat'a planlanan yeni şehrin detaylarını paylaştı

06.10.2023 - Cuma 16:28

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu geçtiğimiz hafta Ankara'da yaptığı ziyaretlerden TOKİ Başkanlığı ile olan görüşmenin detaylarını verdi. Eroğlu, TOKİ ile Tokat'ın belirlenen yerinde yeni bir şehir kuracak çalışmayı başlatacaklarını söyledi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, geçtiğimiz hafta yapmış olduğu Ankara ziyaretiyle ilgili basın toplantısı yaptı.

10 yıl boyunca yaptıkları hizmetin daha fazlasını yapmak için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Tokat Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Eyüp Eroğlu, bir taraftan seçim
çalışmalarını yürütürken sokaklarda, caddelerde, hanelerde geleceğe dair plan ve projeleri anlatırken diğer taraftan da mutfakta çalışmalarımızı, projelerimizi oluşturduklarını söyledi. Eroğlu adaylığı açıklandığı andan itibaren yaklaşık 20 gündür güzel bir şekilde çalışmaları yürüttüklerini, halkın gösterdiği teveccühün kendisini mutlu ettiğini, gitiiği her yerde kendisini evladı, kardeşi gibi karşılamasından dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Tokat halkına teşekkür etti. Eroğlu 15 gün içinde projeleri paylaşarak önümüzdeki 5 yılın yol haritasını ortaya koyacaklarını belirtti.

DERDİMİZ BU ŞEHİR MEGA KENT YAPMAK

Başkan Eroğlu, "Bir defa bizim derdimiz bu şehri mega kent haline getirmek. Türkiye'nin yıldızı gibi parlayan bir şehir haline getirmek. Şu anda halkımızın bizden beklentilerini bir taraftan çözerken öbür taraftan da yeni bir vizyonla şehri level atlatmak. Burda yine en önemli konu bir kez daha huzurlarınızda söylüyorum. Mahallelerimizin dönüşümleri, konutlarımızın dönüşümleri, kentsel dönüşümler bizim en önemli konularımız. Bunun yanında şehrimizin trafiği bizim en önemli konularımız. Bununla beraber şehrimizin yeni genişleyecek alanlarının tespiti en önemli konularımız. Şehrimizin yeni istihdam alanlarının oluşması, yeni yatırımcıların gelmesi en önemli konularımız. Şerimizin turizmde son 10 yılda özellikle geçtiği atağın daha fazla bir noktaya gelmesi en önemli konularımız. Şehrimizin insanının daha yüzünün güleceği, insanlarımızın sosyal anlamda şehrinde daha çok donatı alanlarına sahip olması bizim en önemli konularımız. Bunlar bizi geleceğe taşıyacak önemli başlıklar. Biz de bu doğrultuda inşallah bu hafta da bir takım ziyaretlerimiz olacak. Ama geçen hafta da 4 önemli ziyaret yaptık. Bunları sırasıyla sizlerle paylaşmak istiyorum" diyerek sözlerine başladı.

TOKİ İLE TOKAT'A YENİ BİR ŞEHİR KURULUYOR

"Birinci ziyaretimiz; TOKİ Başkanlığımız'daydı. Toki Başkanlığımız'la 20 gündür temas halindeyiz. Belki haberiniz olmadı; 10 gün önce TOKİ'mizin ekipleri Tokat'ımıza geldiler. Çalışmaları bizim ekiplerimize yaptılar. Sonrasında biz bu çalışmaların akabinde TOKİ Başkanlığımız'da değerli milletvekillerimizde bir ziyarette bulunduk. Ve en son konuşmamızın sonucunda biz TOKİ'yle Tokat'ta şehrimizin bir yerinde yeni bir şehir kuracak bir çalışmayı başlatıyoruz. Ve bununla ilgili de inşallah bin'li sayılarla başlayıp en son 3 binlere kadar evet 3 binlere kadar bir konutun yapılabileceği bir mahalle gibi yeni bir şehri oluşturabileceğimiz bir çalışmayı TOKİ Başkanımızla beraber yapacağız. Bu birinci bu şehre dair bir müjdemiz" dedi. Eroğlu, "Bu da TOKİ'nin genişleme sahasının ve yine TOKİ'nin o bölgelerdeki olan bir alanda yapıyoruz. Toplamda Bin 200 metrekare bir alanı orada belirliyoruz ve 450 bin metrekare de Hazine'ye ait olan bir arazimiz var orada. Yaptığımız temaslar sonucunda elde ettiğimiz şehrimize dair önemli bir projemiz buydu." dedi.

Haber: Yakup Orakçı

YORUM YAZ