11 günlük umre kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

06.10.2023 - Cuma 15:40

Tokat'tan 11 günlük 5. tur umre kafilesi Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde düzenlenen törenle uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere Tokat'tan 11 günlük 5. tur umre kafilesi, Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde düzenlenen törenle uğurlandı.

Törene, Tokat müftülüğü Hac ve Umre İşleri Şube Müdürü Yusuf Yalçınkaya, Din görevlileri, umreciler ve yakınları katıldı.

Törende konuşan Hac ve Umre İşleri Şube Müdürü Yusuf Yalçınkaya, umrecilere kutsal topraklardaki ibadetler konusunda önemli hatırlatma ve tavsiyelerde bulundu.

Yalçınkaya, "Kıymetli kardeşlerim! Çıktığınız bu yolculuk farklı bir yolculuk, yolculuğun en güzeli, peygamberlere giden, Allah'a giden, kendi iç dünyamıza giden yolculuktur. Sizler, Rahman'ın ve Rasulullah'ın birer misafirisiniz. Bu yolculuk herkese nasip olacak bir yolculuk değildir. Bütün ibadetlerde şart olduğu gibi umre ibadetinde de ilk şart, Allah'ın rızasını gözetmektir. Rabbim yapacağınız umre ibadetini kabul etsin. İki cihan serveri Hz. Muhammed (sav)'in ayak bastığı kutsal topraklara bizlerden selam götürün, duaların kabul olunduğu o mübarek beldelerde Alem-i İslam'a, bizlere, devletimize, milletimize dua ediniz." dedi.

YORUM YAZ